• Brak produktów w koszyku.

Seven Friday to młoda marka, założona w Zurichu w 2012 roku przez dwóch wizjonerów Daniela Niderera i Arnauda Duvala. Panowie kierując się zasadą "pokaż zamiast mi o tym opowiadać" stworzyli wyjątkowe czasomierze, których industrialny charakter i odważna stylistyka, inspirowana chociażby drugą rewolucją przemysłową, każą zastanawiać się nad nową definicją słów szwajcarski zegarek. Firma kładzie duży nacisk na integrację i komunikację z użytkownikami ich produktów, czerpiąc z tych relacji pomysły i inspiracje, które pozwalają tworzyć urządzenia będące odpowiedzią na prawdziwe potrzeby dzisiejszego miłośnika branży zegarkowej.

Zegarki SevenFriday – tylko dla wymagających

Choć produkty SevenFriday weszły na rynek stosunkowo niedawno, zachwyca się nimi wiele osób. Daniel Niederer, pomysłodawca i twórca marki, przez wiele lat był związany z branżą zegarmistrzowską. Jako dystrybutor luksusowych czasomierzy bardzo dobrze znał modele topowych brandów. Jego zdaniem brakowało im jednak oryginalności, polotu i indywidualnego charakteru. To skłoniło mężczyznę do rozpoczęcia sprzedaży własnych zegarków.

Wzornictwo inspirowane przemysłem

Nie jest tajemnicą, że zegarki SevenFriday wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem. Ich kształty odbiegają od tradycyjnie przyjętych form. W uzyskaniu tak ciekawych modeli i zachwycającej, industrialnej estetyki pomaga współpraca z lokalnymi artystami. Do tworzenia kolekcji zapraszani są m.in. didżeje oraz artyści uliczni.

Osoby odpowiedzialne za stylistykę decydują się na niestandardowe rozwiązania. Trudno przejść obojętnie obok koperty o prostokątnym kształcie, ale z mocno zaokrąglonymi kantami. Industrialne inspiracje można dostrzec również w zamianie klasycznych wskazówek godzinowych i  minutowych na obracające się subtarcze. Ma to odzwierciedlać pracę maszyn wykorzystywanych w sektorze przemysłowym.

Nowoczesny kształt, tradycyjny mechanizm

Pod stalowym deklem kryje się niezawodny, japoński mechanizm wykonany przez firmę Miyota (należącą do koncernu Citizen). W ofercie SevenFriday znajdują się czasomierze z napędem automatycznym. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ egzemplarze zasilane w ten sposób czerpią energie z ruchu. W praktyce wystarczy więc założyć zegarek na nadgarstek, by pracował on bez zarzutu.

Zastosowana technologia charakteryzuje się dużą wytrzymałością i wysoką precyzją – standardowa tolerancja na odchylenia mieści się w przedziale od -10 do +25 sekund na dobę. Mechanizm posiada jednak tzw. rezerwę chodu, co oznacza, że nawet po ściągnięciu go z ręki działa jeszcze około 40 godzin.

Dlaczego warto zainwestować w zegarki SevenFriday?

SevenFriday to nie tylko nazwa marki – można przeczytać na stronie internetowej producenta – to również styl życia i sposób myślenia.  Czasomierze tej marki są świetnie wykonane (wyprodukowano je m.in. ze stali szlachetnej, naturalnej, skóry, mineralnego szkła). Modele wyróżniają się też świetnymi parametrami technicznymi i niecodziennym designem, stanowiąc doskonałą alternatywę dla klasycznych, szwajcarskich marek.

Zegarki Sevenfriday

OFICJALNY SPRZEDAWCA

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą światowych marek

SZYBKA DOSTAWA

24 MIESIĄCE GWARANCJI NA NOWE PRODUKTY

14 DNI NA ZWROT

© 2020 All Rights reserved - rarist.pl - Designed and Coded by e-hadron.com